Claire's Mission
  • Blog categorieën
    • Ouderschap
    • Thuisonderwijs
    • Persoonlijke ontwikkeling & Spiritualiteit
    • Reizen
    • Duurzaam thuis, groen & DIY
    • Dierenliefde
    • Reviews
    • Ondernemerschap & geld
    • Mode
    • Vegan cosmetica
    • Interviews
  • Mediakit
  • Claire’s bloggers bestand
  • Mindful with Claire
    • Reiki behandeling & reading op afstand
    • Agenda
  • Op avontuur met kids
  • Favorieten
  • Contact
    • Privacyverklaring
  • 0
Reviews

De 3 natuurboeken van Ben Brumagne (reviews)

door Claire Richardson - van Vrijberghe de Coningh april 9, 2026
geschreven door Claire Richardson - van Vrijberghe de Coningh april 9, 2026 3 minuten lezen
De 3 natuurboeken van Ben Brumagne (reviews)
9

Ben Brumagne was met zijn bedrijf Forest To Plate een van de eersten in de Lage Landen om wildplukken op de kaart te zetten en zich heel grondig in de materie te verdiepen. Inmiddels heeft hij twee wildplukboeken geschreven en is daar heel recent ook het bomenboek aan toegevoegd. Benieuwd of deze natuurboeken gevuld met verhalen, weetjes en wilde feiten aanraders zijn? Ik deel het met je in dit blog artikel.

Inhoud toon
1 Over Ben Brumagne
2 Het Wildplukboek
2.1 En is het boek een aanrader?
3 Het Wildplukboek voor paddenstoelen
3.1 En is het boek een aanrader?
4 Het bomenboek
4.1 En is het boek een aanrader?
5 Tot slot…

Over Ben Brumagne

Ben Brumagne heeft op dit moment 3 boeken geschreven en uitgegeven bij Uitgeverij Lannoo. In dit blog artikel bespreek ik alle 3 de boeken op volgorde van eerst uitgegeven naar allernieuwste.

Het Wildplukboek

Wilde eetbare planten zijn fascinerend: je dwaalt door de bossen, neemt plantjes mee naar huis en kunt er heerlijke gerechten mee maken.

Ben Brumagne was met zijn bedrijf Forest To Plate een van de eersten in de Lage Landen om wildplukken op de kaart te zetten en zich heel grondig in de materie te verdiepen. Hij bundelt in dit boek niet alleen zijn plantenkennis, maar verrijkt het ook met prachtige verhalen, zijn eigen ervaringen en tal van heerlijke recepten.

Het perfecte boek voor wie de eetbare natuur beter wil leren kennen, maar ook voor doorwinterde wildplukkers.

En is het boek een aanrader?

Dit is echt een enorm rijk en waardevol boek! Van landen waar je wel en niet mag wildplukken, tot mooie kruiden, fijne receptjes en nog veel meer. Absoluut een aanrader!

Het Wildplukboek voor paddenstoelen

  • Kom alles te weten over de ca. 35 meest voorkomende soorten
  • Leer het verschil tussen giftige en eetbare paddenstoelen
  • Met verhalen en een overzicht van de inhoudsstoffen

Helemaal in lijn met het populaire wildplukverhaal komen nu ook paddenstoelen volop in de picture te staan. Ze zijn alomtegenwoordig in onze natuur, maar we weten er te weinig van om ze ook nog eens te plukken en op te eten.

Ben Brumagne, de auteur van het succesvolle Het Wildplukboek en oprichter van Forest to Plate, brengt daar met z’n geestige schrijfstijl verandering in. In zijn nieuwe gids beschrijft hij wat een paddenstoel eigenlijk is. Hij bekijkt de relatie tussen paddenstoelen en de bomen in hun omgeving en beschrijft de meest interessante soorten. Hierbij geeft hij overduidelijk aan waarop je moet letten om het verschil te zien tussen eetbare en giftige exemplaren.

En is het boek een aanrader?

Paddenstoelen; voor mij een wereld waar ik super nieuwsgierig naar ben en eigenlijk nog veel te weinig vanaf weet. Maar dit boek van Ben Grumagne brengt daar direct verandering in. Het is geschreven in dezelfde stijl als het wildplukboek, maar dan nog iets informatiever en rijker met afbeeldingen. Een enorme verrijking!

Het bomenboek

  • Verhalen, wetenschap en persoonlijke ontdekking in één
  • Met een overzicht van 24 bomen, hun kenmerken en historische en ecologische achtergrond
  • Voor liefhebbers van natuur, kruiden, mythes en verborgen verhalen

Bomen zijn levende wezens met een eigen verhaal, karakter en netwerk. In Het bomenboek neemt Ben Brumagne – auteur van de bestsellers Het wildplukboek en Het wildplukboek voor paddenstoelen – je mee op een persoonlijke en poëtische reis vol verwondering. Van kinderlijke klimpartijen tot tochten door oeroude bossen en kennis over geneeskrachtige planten.

Dit boek verbindt herinnering, wetenschap en de lang vergeten band tussen mens en boom. Je ontdekt hoe bomen samenwerken met paddenstoelen, hoe hun schors, bladeren en zaden eeuwenlang gebruikt werden, en hoe ze een cruciale rol spelen in biodiversiteit en klimaat.

Een inspirerend boek vol verhalen, ecologische inzichten en hernieuwde verbinding met de natuur. Voor lezers van Wohlleben en Simard, natuurliefhebbers en denkers.

En is het boek een aanrader?

Het Bomenboek is het nieuwste boek van Ben Brumagne. En het onderwerp begrijp ik na de 2 wildplukboeken helemaal. Het is namelijk in meerdere opzichten een knipoog naar de vorige boeken, maar tegelijkertijd ook weer een compleet nieuwe aanvulling.

Tot slot…

Wat mij betreft zijn alle 3 de boeken van Ben Brumagne aanraders! Een enorme verrijking wanneer je op zoek bent naar kennis op het gebied van wildplukken en natuurlijk eten. Ik heb er enorm veel van geleerd en ben dan ook dankbaar en blij, dat ze met trots een plekje in mijn boekenkast hebben.

De 3 natuurboeken van Ben Brumagne (reviews)
De 3 natuurboeken van Ben Brumagne (reviews)
De 3 natuurboeken van Ben Brumagne (reviews)


Affiliate links op Claire's Mission

Spreken de boeken van Ben Brumagne jou ook aan? En welke titel zou jij als eerste willen lezen?

boekennatuurreview
0 reacties 0 FacebookTwitterPinterestLinkedinWhatsappEmail
Claire Richardson - van Vrijberghe de Coningh

vorige blog artikel
Educatief Woezel & Pip Zwijsen pakket (review & WIN!)
volgende blog artikel
In gesprek met Nathalie Mandemaker van Planeet Pienter

Misschien dat je deze blog artikelen ook interessant vindt...

Educatief Woezel & Pip Zwijsen pakket (review &...

maart 28, 2026

Het Gevoelskompas kinderkaartendeck (review)

januari 19, 2026

The Wool Family – naaldvilten, eindelijk eenvoudig gemaakt...

januari 5, 2026

10x de mooiste natuur kinderboeken van dit moment

januari 3, 2026

Willewete boeken van uitgeverij Clavis (tip voor thuisonderwijzers!)

januari 3, 2026

Sensorisch speelgoed; het mooiste cadeau deze feestdagen!

december 8, 2025

Review & WIN ACTIE : Roeloffs Candles

november 18, 2025

4x favoriete adventskalender van 2025

november 4, 2025

Magische kerstmomenten met rice

oktober 19, 2025

Badolie van de Groene Linde (review)

oktober 7, 2025

Laat een reactie achter Annuleer reactie

Bewaar mijn naam, email en website in deze browser voor de volgende keer dat ik reageer.

Over Claire

Over Claire

Hi! Mijn naam is Claire en ik ben het gezicht achter Claire's Mission! Ik ben een mindful mama die de wereld een stukje mooier wil maken en daar blog ik met liefde over. Zo kun je op Claire's Mission allerlei blog artikelen lezen van ouderschap tot aan spiritualiteit, thuisonderwijs, reizen, huis & tuin en nog veel meer! Ik hoop je te kunnen inspireren en door de wekelijkse win acties, heerlijk in het zonnetje te zetten. Liefs!

Facebook Twitter Instagram Pinterest Linkedin Email Spotify

Ik ben op zoek naar…

Bol AlgemeenBol Algemeen
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Email
  • Spotify

Copyright © 2017 - 2025 door Claire Richardson-van Vrijberghe de Coningh (alle content inclusief foto's op de website vallen onder onze copyright)


Terug naar boven
Deze website maakt gebruik van vegan cookies om je ervaring te verbeteren. Is dat oké? Klik dan op akkoord. Afmelden is ook mogelijk.
Claire's Mission
  • Blog categorieën
    • Ouderschap
    • Thuisonderwijs
    • Persoonlijke ontwikkeling & Spiritualiteit
    • Reizen
    • Duurzaam thuis, groen & DIY
    • Dierenliefde
    • Reviews
    • Ondernemerschap & geld
    • Mode
    • Vegan cosmetica
    • Interviews
  • Mediakit
  • Claire’s bloggers bestand
  • Mindful with Claire
    • Reiki behandeling & reading op afstand
    • Agenda
  • Op avontuur met kids
  • Favorieten
  • Contact
    • Privacyverklaring

Shopping Cart

Close

Geen producten in de winkelwagen.

Close