Yes! De zon schijnt! En het is prachtig weer om lekker de natuur in te gaan met de kids! In dit blog artikel deel ik dan ook onze favoriete natuur prentenboeken van dit moment met je. Voor wanneer je op zoek bent naar activiteiten om samen in de natuur te doen, mooie verhalen en extra diepgang. Ik wens jullie heel veel (lees)plezier en inspiratie toe 😀 !
De stuifmeel speurders
Doe mee aan het Grote Bestuivingsonderzoek! Ontdek hoe kleurige bloemen uitgroeien tot het overheerlijke fruit dat wij eten, dankzij de magische wereld van de bestuiving. Open de flapjes om een bloem vanbinnen te bestuderen en ontmoet de geweldige dieren die stuifmeel verspreiden, zoals bijen, maar ook gekko’s. Maak tot slot een bestuivingstoverstaf voor je eigen bestuivingsonderzoek!
Een aanrader omdat…
Dit is één van de natuur prentenboeken die eigenlijk in geen enkele boekenkast mag ontbreken. Het is zo beeldschoon vormgegeven! En super informatief en inspirerend. Ook voor thuisonderwijzers; absoluut een must have boek om in huis te hebben voor wanneer je je kinderen alles wilt leren over stuifmeel, bestuiving en meer. Wij zijn er dol op!
Blaadjesboek
Kun jij aan de vorm van een blaadje zien bij welke boom het hoort? Nou, na het lezen en bekijken van dit boek zeker! Een wandeling buiten is nooit meer hetzelfde: met het Blaadjesboek in de hand kun jij alle bladeren, takken, bloemen, zaadjes en schors van meer dan twintig veelvoorkomende Nederlandse bomen herkennen.
Het Blaadjesboek is meer dan alleen een naslagwerk: het staat boordevol leuke doe-opdrachten, ontdekactiviteiten en weetjes. Ga bijvoorbeeld jeu de boules spelen met kastanjes, leer van welk hout schaakstukken worden gemaakt, drink lindethee en ontdek waar ‘O dennenboom’ vandaan komt!
Een aanrader omdat…
Dit boek heeft het ideale formaat om mee te nemen of om lekker op je gemak in de tuin (voor te) lezen. Het staat boordevol leuke weetjes en inspiratie voor activiteiten. Wij begrijpen dan ook helemaal dat dit boek als beste boek gekozen is door de kinder jury 2025.


De kleine tuinman
Oma Struik houdt van haar tuin. Maar ze houdt helemaal niet van de mol die in haar tuin woont. Oma probeert hem te verjagen. Tot kleinkind Charlie langskomt, die haar van alles over mollen leert.
Een aanrader omdat…
Ik moest even slikken toen Oma Struik zo gemeen was tegen de mol in haar tuin. Maar het boek krijgt een verrassende wending door kleinkind Charlie die super mooie wetenswaardigheden en feiten deelt, waardoor zelfs oma nu van mollen houdt. Daarnaast zijn de prenten in dit boek heel erg lief, zacht en betoverend mooi.
Naar buiten! Naar buiten!
Een eigenwijs prentenboek voor alle kinderen die buiten op hun best zijn. Vijf buurkinderen zijn het liefst de hele dag buiten, wat voor weer het ook is. De grote mensen vinden dat niet altijd een goed idee. Het is te warm of te koud, het regent of het waait te hard. ‘Wat nou te koud, te warm, te nat, te donker?’ vinden de kinderen. Dat is toch juist allemaal fijn? ‘Naar buiten! Naar buiten!’ roepen ze elke dag weer. Als ze eenmaal op pad zijn, spelen ze niet alleen, maar zoeken ze ook naar schatten. Die vinden ze in de kleinste dingen, maar heel soms ook in iets groots…
Een aanrader omdat…
Dit een heerlijk vrolijk boek is, met lieve teksten en prachten prenten die je al wandelt meeneemt door de seizoenen. En… Het is een leuk bruggetje naar het maken van jullie eigen schattentas 😉 .


Te veel troep
Terwijl Mo en Bo een prachtig nest voor hun eitjes maken, raken ze ervan overtuigd dat ze meer spullen nodig hebben. Hun jongen verdienen straks het beste van het beste, dus ze halen van alles naar boven, van klokken en sokken tot een kinderwagen, fietsen en zelfs een auto! Dat moet natuurlijk een keer misgaan…
Een vrolijk verhaal voor iedereen die houdt van spullen, of juist niet. Met een fijne boodschap voor alle kleine milieuactivisten.
Een aanrader omdat…
Emily Gravett verdient echt een prijs voor dit prachtige prentenboek. Het gaat over een gevoelig onderwerp, wat in alle opzichten om ons heen te vinden is. Maar in plaats van de ernst van de situatie te benadrukken en de gevaren, is dit juist een boek van hoop en inspiratie. En ook de prenten zijn ontzettend mooi! Want ons betreft mag dit boek dan ook niet ontbreken in deze top 10 van natuur prentenboeken.
De maan is overal dezelfde
Wat als je noodgedwongen alles wat je kent moet achterlaten? Het overkomt Luna. Samen met haar moeder verlaat ze de Noordpool, op zoek naar eten. Onderweg is alles vreemd en eng, zoals het donkere bos waarin ze terechtkomen. Maar geleidelijk aan wordt het bos opener en lichter.
Dan ziet Luna plotseling iets prachtigs in de lucht. Iets dat haar geruststelt en doet denken aan thuis. Want waar je ook bent: de maan is altijd dezelfde.
Een aanrader omdat…
Een betoverend boek over heimwee en een nieuw thuis creëren. Met een prachtige boodschap; de maan is altijd dezelfde.


Ik neem je mee
Een meisje komt met een ballon, tekenpapier en potloden de slaapkamer van een jongetje binnen. Dat is het begin van een magistraal avontuur… Laat je verbeeldingsvermogen je leiden, terwijl de kinderen de wereld over vliegen, langs tropische vogels en winterlandschappen vol pinguïns, door een kleurige onderwaterwereld en een van groen spetterend oerwoud, tot het tijd is om terug te keren naar de werkelijkheid.
Een aanrader omdat…
Een betoverend mooi boek, zonder tekst, dat je door de mooiste prenten talloze verhalen verteld. In de natuur en daarbuiten. Wonderschoon!
Dichter bij de seizoenen
In de unieke kinderpoëziebundel ‘Dichter bij de seizoenen’ beleeft de lezer een jaar in de natuur in vogelvlucht. Voor elk seizoen en elke maand staat in deze sfeervolle bundel een passend gedicht. Wat deze gedichten extra bijzonder maakt, is dat ze allemaal in verschillende versvormen zijn geschreven.
Taalkunstenares Bette Westera schreef bijvoorbeeld voor mei een spicht, waarin een specht een gat in de boom hakketakt, voor oktober een rondelet waarin een egel een veilig bedje van blad maakt, en voor januari een sonnet waarin eenden kwakend in wakken baden gaan.
Naast de seizoensgedichten geeft de bundel ook uitleg over de verschillende versvormen en tips om zelf met taal te spelen. Elk seizoen opent met een prachtige haiku. Bekroond illustrator Henriette Boerendans wekt de rijke gedichten tot leven met haar treffende houtsneden.
Een aanrader omdat…
Er natuurlijk ook een kinderpoëziebundel thuishoort in deze lijst met natuur prentenboeken. En dit boek is goud waard! Echt ontzettend mooi!



Wildzoekers in het bos
In het bos is het eerste boek in de serie, waarmee iedere Wildzoeker in elk seizoen het bos in kan gaan. Leer vogels, planten en dieren herkennen en leef je uit met de meer dan honderdzestig activiteiten in het boek waarbij je steeds meer over het bos ontdekt. Van het maken van katapulten, je richting bepalen aan de hand van de zon en het zoeken naar zaden tot racen met echte slakken, regenwormen voelen en bomen nadoen. Een boek dat ieder weekend en iedere vakantie in je tas moet zitten, zodat je je nooit meer hoeft te vervelen.
Een aanrader omdat…
Tijd om te spelen! In het bos! Dit boek is echt een must have; speels, leuk en inspirerend. Met een schat aan inspiratie en informatie om dagen te verdwalen en keer op keer de weg weer terug te vinden.
Wildzoekers op het strand
In Wildzoekers op het strand vind je meer dan honderdzestig activiteiten voor alle seizoenen van het jaar. Voel het zand tussen je tenen en hoor het ruisen van de zee in een schelp… Ontdek welke vogels er rondvliegen, leer welke dieren er over de zeebodem scharrelen en kom erachter welke schelp bij wie hoort. Maak een zandengel of organiseer een nachtpicknick… Of waai gewoon eens lekker uit.
Een aanrader omdat…
Wanneer je wildzoekers in het bos hebt, je nu al weet dat je dit boek ook wilt hebben. Want wat een feest! Zoveel inspiratie, informatie en leuke activiteiten om te ondernemen. Dit boek wil je vandaag nog in huis halen 😀 !
Nog één keer alle boeken overzichtelijk op een rij
Tot slot nog even wat liefde voor…
Alle mooie uitgevers van wie wij deze natuur prentenboeken cadeau hebben ontvangen; Lemniscaat, Gottmer Kinderboeken, Uitgeverij Christofoor en de Vier Windstreken. Het blijft iedere keer weer een feest wanneer er een prentenboek in onze brievenbus zit. En absoluut een geschenk waar wij altijd blij mee zijn!
Welke van deze natuur prentenboeken staan er op jullie wensenlijstje? Wij zijn super benieuwd! Deel het gerust in een reactie onderaan dit blog artikel.