Claire's Mission
  • Categorieën
    • Ouderschap
    • Thuisonderwijs
    • Persoonlijke ontwikkeling & Spiritualiteit
    • Reizen
    • Duurzaam thuis, groen & DIY
    • Dierenliefde
    • Reviews
    • Ondernemerschap & geld
    • Mode
    • Vegan cosmetica
    • Interviews
  • Mediakit
  • Favorieten
  • Claire’s bloggers bestand
  • Op avontuur met kids
  • Contact
    • Privacyverklaring
Reizen

De 7 mooiste plekken in Zuid-Afrika

door gastblogger maart 25, 2024
geschreven door gastblogger maart 25, 2024 5 minuten lezen
Zuid-Afrika olifant
457

Zuid-Afrika is een prachtig land met veel variatie. De natuur is er prachtig en met een beetje mazzel spot je er de big 5! Maar niet alleen voor de natuur ga je naar Zuid-Afrika toe. Ook voor cultuur, lekkere wijn en vriendelijke locals ben je er op de goede plek. Inmiddels heeft collega blogger Sandra van away we go het land al vier keer bezocht! In dit blog artikel deelt ze dan ook de 7 mooiste plekken in Zuid-Afrika die je absoluut niet wilt missen.

Inhoud verberg
1 Panorama Route in Zuid-Afrika
2 Krugerpark
3 Klein Karoo
4 Tsitsikamma nationaal park
5 Wilderness
6 Kaapstad
7 Drakensbergen

Panorama Route in Zuid-Afrika

De Panorama Route is een 160 kilometer lange weg, die gezien wordt als één van de mooiste wegen van Zuid-Afrika. De weg is goed te berijden en je kunt de route in een dag rijden, maar er ook langer voor uittrekken als je dat wilt. Onderweg zie je de mooiste landschappen en heb je veel mooie stops die je kunt maken. Het is zeker één van de mooiste plekken van Zuid-Afrika. Je komt langs grote watervallen, mooie uitzichtpunten en een prachtig ravijn. Je vindt de Panorama Route op weg van Johannesburg naar het Krugerpark.

Krugerpark

Het Krugerpark is het bekendste en grootste wildpark van Zuid-Afrika. Wij hebben in totaal drie wildparken bezocht en alhoewel ze alle drie mooi en bijzonder waren, vond ik het Krugerpark het meest indrukwekkend. Je ziet er veel dieren en het is groot, zo groot dat je nooit alles kunt zien. Ik zou je dan ook zeker aanraden om een paar dagen in of net buiten het Krugerpark door te brengen.

Het leuke aan het park is dat je kunt rondrijden in je eigen huurauto en voor niet al te veel geld in het park zelf kunt overnachten. Het is echt een gave belevenis om zelf op zoek te gaan naar wilde dieren. Onderweg vind je ook plekken waar je wat kan eten en je benen kunt strekken. Maar ook meegaan met een georganiseerde game drive is de moeite waard! Je gaat dan in een safari jeep op pad en een gids ziet altijd meer (en jij daarom ook 😉 ).

Krugerpark in Zuid-Afrika

Klein Karoo

Klein Karoo is een half-woestijn in de provincie West-Kaap. Regen valt er weinig, maar toch zijn er mooie oases te vinden, omdat de grond wel vruchtbaar is. Je vindt er dan ook veel wijnhuizen en ook goede port en brandy wordt er gemaakt.  Verder doet het droge landschap wat buitenaards aan.

De grootste plaats van de Klein Karoo is Oudtshoorn, dé struisvogelhoofdstad van de wereld. Je kunt hier een struisvogelboerderij bezoeken om de dieren van dichtbij te bekijken en allerlei weetjes te horen.

Ook de Cango Caves zijn een aanrader in Oudtshoorn. De andere kleine dorpjes in de Klein Karoo vormen een leuke afwisseling met het landschap, met elk hun eigen karakter.

Klein Karoo in Zuid-Afrika
struisvogels Oudtshoorn in Zuid-Afrika

Tsitsikamma nationaal park

Het Tsitsikamma nationaal park is één van de mooiste plekken van Zuid-Afrika. Het park ligt aan de bekende Tuinroute en is een onmisbare stop als je die route rijdt. De Tuinroute ligt tussen Port Elizabeth en Kaapstad in en volgt de kust. In het Tsitsikamma nationaal park is de kust prachtig en je kunt er wandelen door de oerbossen.

De populairste wandeling duurt ongeveer een uur en is voor (bijna) iedereen goed te doen. Het brengt je langs de kust naar een handbrug, waar je een mooi uitzicht hebt. Maar ook andere activiteiten kun je er prima doen. Wat dacht je van ziplinen door de bossen of het kajakken door een ravijn? Ik heb het beide gedaan en zou je ze alle twee zeker aanraden!

Wilderness

Wilderness is een klein plaatsje die ook aan de Tuinroute in Zuid-Afrika ligt. Je vindt er prachtige stranden. Het zijn langgerekte stranden, die je maar met een paar mensen hoeft te delen. Helaas is het water niet heel warm en is de stroming vaak te sterk om te zwemmen. Maar een mooie strandwandeling maken kun je hier altijd heel goed!

Met een beetje mazzel zie je tijdens je wandeling ook dolfijnen of walvissen (tussen eind juni en begin december) in de zee zwemmen. Het dorpje zelf is klein, maar heeft lekkere restaurantjes en een fijne vibe!

Wilderness in Zuid-Afrika

Kaapstad

Kaapstad is bijna een bestemming op zich. Een wereldstad, waar je je met gemak weken zou kunnen vermaken. Maar in een paar dagen krijg je ook al een goede indruk! Niet alleen de stad zelf is bruisend, maar ook de omgeving is prachtig. Kaapstad heeft mooie stranden die elk hun eigen karakter hebben en bergen om te beklimmen.

Mijn favoriete wandeling was die naar Lions Head; een berg van 669 meter hoog. Met een gemiddelde conditie kun je dit prima in een uurtje beklimmen. Het uitzicht is tijdens de hele wandeling prachtig. Je ziet de Tafelberg, de stad en de stranden. Natuurlijk kan een bezoekje aan de Tafelberg zelf niet ontbreken. Ook de wijnhuizen met heerlijke proeverijen en de pinguïns net buiten de stad moet je zeker bezoeken.

Kaapstad Lions Head in Zuid-Afrika

Drakensbergen

Als je dol bent op wandelen, kun je de Drakensbergen in het oosten van het land niet overslaan. Het gebied is prachtig en je kunt er allerlei toffe hikes maken! De uitzichten zijn overal spectaculair en het landschap is er weer compleet anders dan in de rest van Zuid-Afrika. Drakensbergen is de hoogste bergketen van Zuid-Afrika en één van de hikes brengt je naar de Tugela Falls; de op één na hoogste waterval van de wereld!


Al met al is Zuid-Afrika wat mij betreft dan ook een magische bestemming! Ben jij er ook weleens geweest? Of staat het nog op je wensenlijstje? Deel je tips en/of wensen dan gerust in een reactie onder dit blog artikel! 😀

gastblog artikelreizen
4 reacties 0 FacebookTwitterPinterestLinkedinWhatsappEmail
gastblogger

vorige blog artikel
Organiseer het ultieme lentefeest voor kids met deze 7 tips!
volgende blog artikel
Droom je van een walk in wardrobe? Met deze 4 tips creëer je er vandaag nog één in je slaapkamer!

Misschien dat je deze blog artikelen ook interessant vindt...

Een midweek in de natuur met het hele...

januari 22, 2025

Buitenlands geld wisselen: hoe pak je dat aan?

november 15, 2024

Ontspannen in stijl: luxe hotels in Nederland

juli 15, 2024

New York met kids: 5 tips!

mei 16, 2024

Een duurzaam weekend naar Vlieland? 4 tips!

mei 9, 2024

Trouwfoto’s laten maken in België? Dit zijn 8...

februari 14, 2024

Den Bosch: een stad voor het hele gezin...

januari 24, 2024

Madeira: het eiland van de eeuwige lente (5...

januari 24, 2024

De mooiste roadtrips in Amerika: Oost vs. West

januari 23, 2024

De mooiste plekjes in Catalonië

december 28, 2023

4 reacties

Eat Live Travel maart 26, 2024 - 12:48 pm

Prachtig! Ik zou graag nog een keer naar Zuid-Afrika gaan. Ik ben zelf alleen in Malawi geweest.

reageer
Tessa maart 27, 2024 - 4:13 pm

Zuid Afrika lijkt me een prachtig land om te bezoeken. Een collega van mij is daar opgeroeid en maakt wel eens iets Zuid Afrikaans als we een feestje heben op werk

reageer
Jasmijn maart 30, 2024 - 10:13 am

Gaaf! Zuid-Afrika blijf ik altijd toch een beetje spannend vinden (weet niet zo goed waarom)
Ik heb je tips zeker opgeslagen, mocht ik het in de toekomst er toch een keer heel willen weet, ik nu wat ik sowieso niet moet overslaan qua parken!

reageer
Jouvence april 6, 2024 - 7:52 pm

Het ziet er prachtig uit en toch trekt Afrika me niet op de een of andere manier. Te ver weg wellicht?

reageer

Laat een reactie achter Annuleer reactie

Bewaar mijn naam, email en website in deze browser voor de volgende keer dat ik reageer.

Ik ben op zoek naar…

Over Claire

Over Claire

Hi! Mijn naam is Claire en ik ben het gezicht achter Claire's Mission! Ik ben een mindful mama die de wereld een stukje mooier wil maken en daar blog ik met liefde over. Zo kun je op Claire's Mission allerlei blog artikelen lezen van ouderschap tot aan spiritualiteit, thuisonderwijs, reizen, huis & tuin en nog veel meer! Ik hoop je te kunnen inspireren en door de wekelijkse win acties, heerlijk in het zonnetje te zetten. Liefs!

Facebook Twitter Instagram Pinterest Linkedin Email
Bol AlgemeenBol Algemeen
300 x 250 algemeen
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Email

Copyright © 2017 - 2024 door Claire Richardson-van Vrijberghe de Coningh (alle content inclusief foto's op de website vallen onder onze copyright)


Terug naar boven
Deze website maakt gebruik van vegan cookies om je ervaring te verbeteren. Is dat oké? Klik dan op akkoord. Afmelden is ook mogelijk.
Claire's Mission
  • Categorieën
    • Ouderschap
    • Thuisonderwijs
    • Persoonlijke ontwikkeling & Spiritualiteit
    • Reizen
    • Duurzaam thuis, groen & DIY
    • Dierenliefde
    • Reviews
    • Ondernemerschap & geld
    • Mode
    • Vegan cosmetica
    • Interviews
  • Mediakit
  • Favorieten
  • Claire’s bloggers bestand
  • Op avontuur met kids
  • Contact
    • Privacyverklaring