Claire's Mission
  • Categorieën
    • Ouderschap
    • Thuisonderwijs
    • Persoonlijke ontwikkeling & Spiritualiteit
    • Reizen
    • Duurzaam thuis, groen & DIY
    • Dierenliefde
    • Reviews
    • Ondernemerschap & geld
    • Mode
    • Vegan cosmetica
    • Interviews
  • Mediakit
  • Favorieten
  • Claire’s bloggers bestand
  • Op avontuur met kids
  • Contact
    • Privacyverklaring
Reviews

Mindful prentenboek Adem in… (review incl. WIN ACTIE!)

door Claire Richardson - van Vrijberghe de Coningh mei 8, 2023
geschreven door Claire Richardson - van Vrijberghe de Coningh mei 8, 2023 3 minuten lezen
551

Wij zijn dol op prentenboeken! En ik heb weer een pareltje gevonden; Adem in… Dit prachtige prentenboek van Sujean Rim leert kinderen alles over gronden, goed ademen, mindfulness en zelfvertrouwen hebben. In dit blog artikel vertel ik er alles over en… Ik geef 2 exemplaren van ‘Adem in…’ weg! Misschien wel aan jou?

Inhoud verberg
1 Over Adem in…
2 En is het een aanrader?
3 Enthousiast geworden? Dan heb ik leuk nieuws!

Over Adem in…

In Adem in… van Sujean Rim lezen kinderen het bijzondere verhaal van Bob, de vogel die niet kan vliegen. Dit prachtige prentenboek leert kinderen het belang van goed ademen, gronden én mindfulness, vooral als ze een steuntje in de rug kunnen gebruiken. En Bob kan die zeker gebruiken, want hij wil niet achterblijven! Hij maakt zich ontzettende zorgen: wat als hij nooit leert vliegen?

Bob weet niet wat hij moet doen tot zijn vriend Kraai hem vertelt hoe belangrijk het is om adem te halen. Hij zegt: ‘Je hoeft alleen maar te ademen, Bob.’ Bob snapt het niet: hij doet toch niet anders dan ademhalen? Maar er is een groot verschil tussen ademen en A-D-E-M-E-N. En dát is net wat Bob nodig heeft om niet meer aan zichzelf te twijfelen.

‘Adem in…’ bevat prachtige illustraties en helpt kinderen te ontdekken hoe belangrijk het is om te ademen. Want door goed te ademen, door innerlijke rust te vinden, kun je elk obstakel overwinnen.

En is het een aanrader? 

Nou en of! De illustraties in het boek zijn heel mooi, liefdevol en zacht. Het verhaal is warm maar ook heel herkenbaar. Vooral voor kindjes vanaf 2-3 jaar. Want nieuwe dingen leren is soms gewoon heel erg eng. Vooral wanneer het niet in één keer lukt en je jezelf daarbij ook nog eens bezeerd.

Wanneer ik het verhaal aan Lana voorlees dan houdt ze ook echt haar adem in wanneer Bob weer probeert te vliegen en valt. Ze is dan ook de hele tijd geboeid en ik zie haar hopen op een positieve wending. En die komt op een heel bijzonder moment wanneer Bob kraai ontmoet. Wat ik trouwens, heel persoonlijk, ook echt mooi gevonden vindt; omdat kraaien over het algemeen één van de minst geliefde vogels zijn door ons mensen. Hier zit voor volwassenen ook een mooie en waardevolle les in verstopt. Want hulp komt soms uit onverwachte hoek en wanneer we durven te ontvangen, kunnen we de mooiste inzichten krijgen en lessen leren.

Op het moment dat Bob les krijgt van kraai dan doet Lana ook vrolijk mee. Zo spreid ze haar armen en ademt ze vol enthousiasme mee. Op die manier begeleid het verhaal haar naar een heel mooi mindful moment. Ik vind het boek dan ook echt een pareltje en een enorme aanrader voor peuters en kleuters! En ook voor de ouders (/verzorgers) is het boek een enorme aanrader, omdat er ook voor ons hele waardevolle lessen in gedeeld worden.  

Adem in...
Adem in...

Enthousiast geworden? Dan heb ik leuk nieuws!

Ik ben dan ook onwijs blij en dankbaar dat ik van De Gottmer Uitgevers Groep niet één maar twee exemplaren van Adem in… aan jullie mag weggeven! Mag ik jou en je kindje(s) blij maken met een exemplaar? Laat dan een reactie achter onder dit blog artikel. Misschien dat je wilt delen of jullie al samen aan mindfulness doen, wat de leeftijd is van je kindje(s) en/of het voorlezen voor jullie een dagelijks ritueel is? Maar uiteraard telt een ‘ik doe mee!’ ook.

Volgende week maandag ontvangen de 2 winnaars een persoonlijke mail waarin ik vraag naar je adres zodat Gottmer Kinderboeken de exemplaren van ‘Adem in…’ kan opsturen. Hoe leuk!

Update 15-05-2023: Bedankt voor jullie super mooie, kwetsbare en lieve reacties!! De winnaars hebben zojuist een mail ontvangen. Fijne dag!!


Mag ik jou en je kindjes blij maken met een exemplaar van ‘Adem in…’? En doen jullie al aan mindfulness? Ik ben super benieuwd! Deel het gerust in een reactie met een geldig mailadres (hiermee maak je automatisch kans op een exemplaar van het prentenboek).


affiliate
boekenmeditatieouderschapreviewvoorlezenwin acties
30 reacties 0 FacebookTwitterPinterestLinkedinWhatsappEmail
Claire Richardson - van Vrijberghe de Coningh

vorige blog artikel
Een liefdevol berichtje van de andere kant door Tonnie Channelt (incl. WIN!)
volgende blog artikel
My Jewellery voorjaarscollectie 2023 (review)

Misschien dat je deze blog artikelen ook interessant vindt...

Welke programma’s kun je vooruitkijken bij NLZIET?

april 29, 2025

Cosy UP van Esther Bennink ; een manier...

maart 11, 2025

Kluttery Sieraden: upcycled parels en edelstenen (review)

februari 27, 2025

Schoonmaken met Scentsy schoonmaakproducten (review)

januari 6, 2025

Abracada-Broom van FlexiQ: het magische geheugenspel (review)

november 19, 2024

Is een zwemspa voor het gezin een haalbare...

november 19, 2024

Ontdek de kracht van Ayurveda met Physalis (review)

november 14, 2024

Fietsverzekering: alles wat je wilt weten!

september 4, 2024

De 5 voordelen van een Sim Only abonnement

augustus 23, 2024

Zo haal je het meeste uit je Apple...

juli 30, 2024

30 reacties

Cheryl Van de loo mei 8, 2023 - 5:47 am

We doen nog niet aan mindfullness maar dit boek geeft wel een opening om er aan te beginnen!

reageer
Femke van Kilsdonk mei 8, 2023 - 6:30 am

Wat leuk! Ik doe zelf wel aan mindfullness, maar nog niet met mijn kinderen. Ik doe graag mee 🙂

reageer
Elisabeth mei 8, 2023 - 8:08 am

Wanneer een kind de verhalen zo meebeleeft dan is het een goed boek. Leuke post!

reageer
Noortje mei 9, 2023 - 11:56 am

s Avonds worstelen wij vaak met onze oudste zoon (en hij met zichzelf), omdat hij niet in slaap kan vallen. We hebben al eerder een ander soort meditaties geprobeerd, maar dit werkte helaas niet voor hem. Aan verhalende meditaties heb ik nog helemaal niet gedacht… dat zou best eens een mooie ingang voor hem kunnen zijn! Nieuwsgierig of hem dit meer zelfvertrouwen geeft!

reageer
Betty mei 9, 2023 - 1:54 pm

Lijkt mij zo leuk om met de kleinkinderen te ervaren en te genieten van dit boek. Leeftijden 2 ,4, 6 en 8

reageer
Bianca mei 8, 2023 - 8:36 am

Heel bijzonder voor kinderen. In onze familie hebben we aan Mindfullness veel gehad, nl. mijn vader, zus en ik. Bijzonder dat dit nu al aan kinderen kan worden doorgegeven. Ben heel nieuwsgierig naar dit boek

reageer
Brenda mei 8, 2023 - 8:11 pm

Dit lijkt me een mooi boek om het bespreekbaar te maken met onze kleuters! Nu doen ze regelmatig met mij mee als ik mijn eigen ademhalingsoefeningen doe.

reageer
Greta mei 8, 2023 - 8:38 am

‘ik doe mee!
Het voorlezen is een dagelijks ritueel

reageer
Valerie mei 8, 2023 - 10:26 am

Wow, dat klinkt heel bijzonder! Ik hou van mindfulness, mijn eigen kinderen zijn al volwassen maar ik weet wel twee andere meisjes die ik heel blij zou kunnen maken met dit mooie boek

reageer
Renata Feyen mei 8, 2023 - 11:41 am

Spijtig dat ik dit niet eerder heb leren kennen, want dat had wat voor mijn kleindochter geweest, maar die zit ondertussen al in het 2e leerjaar

reageer
Marijke mei 8, 2023 - 12:41 pm

Leuk en leerzaam! Ik loot graag mee!

reageer
Tess Visser mei 8, 2023 - 1:08 pm

wow wat tof! Ik doe op dit moment elke avond voor het slapengaan een momentje van meditatie. Dit boek lijkt me echt super leerzaam en leuk!

reageer
Linda schrijft 't op mei 8, 2023 - 1:44 pm

Wat een leuk boek en zeer inspirerend voor de kinderen. Want als je maar goed adem blijft halen, kun je de hele wereld aan en blijf je altijd in balans!

reageer
Koby mei 8, 2023 - 2:06 pm

Jaa heerlijk, zeker op de hoge duinen van Terschelling zijn we er erg voor in

reageer
Anna mei 8, 2023 - 3:31 pm

Leuk om samen met mijn twee jongste kinderen van te genieten. Ik ben benieuwd wat ze van het boek gaan vinden!

reageer
Gea mei 8, 2023 - 7:58 pm

Mijn oudste dochter vindt het heerlijk om aan mindfulness te doen. Leuke actie en ik doe graag mee voor onze oudste dochter

reageer
Jordan mei 8, 2023 - 9:17 pm

Wat een leuke actie, ik doe graag mee

reageer
Wilma Wentink mei 9, 2023 - 3:12 am

Ik leer er iedere week weer van en ga er zeker in door want vind Mindfull echt geweldig, zeker voor de kinderen om te leren

reageer
sanne mei 9, 2023 - 7:02 am

Prachtig boek! Dit ga ik zeker samen met mijn dochter op doen.

reageer
Krystle mei 9, 2023 - 7:08 am

Lijkt me een heel waardevol boek voor kinderen en ook leerzaam!

reageer
Ilja W mei 9, 2023 - 7:31 am

Ik heb zelf een mindfulness cursus gedaan dus integreer het dagelijks in mijn leven. Mijn zoontje is bijna een jaar maar het lijkt me alvast een mooi boek voor als hij nog net iets ouder is. Wij lezen graag en hij wordt tot nu toe ook graag voorgelezen. Meestal doen we dat als hij rustig een hapje eet en mama al klaar is of wanneer hij naar bed toe gaat

reageer
Galinka van Bokhorst mei 9, 2023 - 6:15 pm

Ikzelf doe wel aan mediteren en mindfullness. Daarom zou ik dit ook graag mee willen geven aan de kindjes die ik straks ga coachen. Voor o.a. hooggevoelige kindjes lijkt dit me ook een mooi boek om ze bewust met ademhalen bezig te zijn. Ademhalen, mediteren en mindfullness zijn straks drie pijlers die ik in mijn coach sessies wil gaan verwerken.

reageer
Emely Kok mei 10, 2023 - 8:43 am

Ik doe graag mee voor mijn 2 kinderen. Mijn zoontje, omdat hij erg gevoelig is en zich vaak druk maakt over dat alles altijd goed gaat. En voor mijn dochtertje met een hartafwijking, die door veel ziekenhuisbezoeken dit boek ook heel goed kan gebruiken om rustig te worden.

reageer
Marian B mei 10, 2023 - 10:59 am

Ik doe graag mee. Als moeder en juf ben ik wel nieuwsgierig naar dit boek. Lijkt me wel iets voor mijn jongste.

reageer
Evie mei 10, 2023 - 2:37 pm

Ik doe graag mee, wat mij betreft kun je niet vroeg genoeg met mindfulness beginnen in deze maatschappij.

reageer
Jolijn+Doelman mei 10, 2023 - 5:39 pm

Wat leuk, ik maak graag kans (:

reageer
Goele H mei 11, 2023 - 11:18 am

Ik doe heel graag mee. We lezen dagelijks wel minstens 1 boekje, maar mijn zoontje ervaart veel angst en spanning en dan is een boekje als dit wel extra fijn.

reageer
Anneliese de Waal mei 12, 2023 - 12:38 pm

Erg mooi boek, ik doe niet aan mindfulness, wel aan yoga , Groetjes Anneliese

reageer
Yvonne mei 13, 2023 - 5:19 am

Mindfulness is hier nog helemaal niet bekend. Ik heb er nog nooit aan gedacht dat dit weleens heel goed zou kunnen werken bij kinderen. Ik zou graag kennismaken met mindfulness middels dit prachtige boek!

reageer
Marita mei 13, 2023 - 11:14 am

Lijkt mij erg fijn om mindfulness te proberen met de kinderen. Ik ben benieuwd hoe we het gaan ervaren

reageer

Laat een reactie achter Annuleer reactie

Bewaar mijn naam, email en website in deze browser voor de volgende keer dat ik reageer.

Ik ben op zoek naar…

Over Claire

Over Claire

Hi! Mijn naam is Claire en ik ben het gezicht achter Claire's Mission! Ik ben een mindful mama die de wereld een stukje mooier wil maken en daar blog ik met liefde over. Zo kun je op Claire's Mission allerlei blog artikelen lezen van ouderschap tot aan spiritualiteit, thuisonderwijs, reizen, huis & tuin en nog veel meer! Ik hoop je te kunnen inspireren en door de wekelijkse win acties, heerlijk in het zonnetje te zetten. Liefs!

Facebook Twitter Instagram Pinterest Linkedin Email
Bol AlgemeenBol Algemeen
300 x 250 algemeen
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Email

Copyright © 2017 - 2024 door Claire Richardson-van Vrijberghe de Coningh (alle content inclusief foto's op de website vallen onder onze copyright)


Terug naar boven
Deze website maakt gebruik van vegan cookies om je ervaring te verbeteren. Is dat oké? Klik dan op akkoord. Afmelden is ook mogelijk.
Claire's Mission
  • Categorieën
    • Ouderschap
    • Thuisonderwijs
    • Persoonlijke ontwikkeling & Spiritualiteit
    • Reizen
    • Duurzaam thuis, groen & DIY
    • Dierenliefde
    • Reviews
    • Ondernemerschap & geld
    • Mode
    • Vegan cosmetica
    • Interviews
  • Mediakit
  • Favorieten
  • Claire’s bloggers bestand
  • Op avontuur met kids
  • Contact
    • Privacyverklaring